Tijdens de BIG BANG Scholendag worden de leerlingen getrakteerd op een veelkleurig muzikaal programma met muziekvoorstellingen, klankinstallaties en een denderende fanfare.
Jullie parcours bestaat uit:
Wires, Strings & Other Things van The Ark uit Dublin.
Een speelse muziekvoorstelling over en met drie bijzondere muzikanten. Ed is een uitvinder die je meestal in een hoekje vindt, terwijl hij zijn eigen instrumenten knutselt. Andreea speelt prachtig altviool en leest ingewikkelde partituren alsof het sprookjes zijn. En James? James, improviseert en zwerft met zijn basklarinet als een ontdekkingsreiziger door een labyrint van geluid. Ooit waren het kinderen als jij en ik, maar nu maken ze samen muziek.
Wires, Strings & Other Things is een levendige, speelse muziekvoorstelling. Ze werd bedacht en gecreëerd door Brian Irvine en Wouter Van Looy en gaat over muziek spelen, componeren en improviseren, maar ook over kind zijn en dromen hebben. Maar alles begint bij het spitsen van je oren en het luisteren naar geluid.
Vervolgens trekken jullie naar Roundabout #Indrė Jurgelevičiūtė.
Indrė Jurgelevičiūtė komt uit Litouwen en is een bijzondere muzikante. Ze reist de wereld rond met haar Kanklės, een traditioneel Baltisch snaarinstrument. De muziek van haar land is haar vertrekpunt, maar ze zwerft al improviserend en samenspelend graag door andere klankwerelden. Voor roundABOUT zingt en speelt Indrė liederen met een verhaal over een oude legende of een sprookje. Prachtige volksmuziek met wortels die ver teruggaan in de tijd.
In roundABOUT zit je niet alleen letterlijk in de muziek en de klanken van Indrė, je wordt ook omcirkeld door videobeelden. Videokunstenaar Nele Fack verbeeldt de verhalen uit de liederen en tovert met zwanen, herten, bijen, wolven, vissen, sterren, bomen en wolken die rondom jou voorbij trekken. Choreografe Francesca Chiodi Latini stippelt de route uit voor deze poëtische ervaring die je meeneemt naar een wereld waar unieke klanken en natuur elkaar
vinden. Een multimediale reis om samen van te genieten.
Eindigen doen we uiteraard met een BANG met fanfare, Orchestre international du VETEX! Laat je meeslepen in een feestelijke roes. Kom dansen op het ritme van een van de kleurrijkste en feestelijkste groepen van Europa! Met hun energieke muziek met Balkan- en mediterrane invloeden slepen de vijftien muzikanten van deze brassband je mee in een vrolijke roes.
We komen uit onze bubbels! Maar... naar het theater gaan, hoe ging dat alweer?
Bekijk met de klas dit filmpje ter opfrissing van de gedragscodes in het theater.
Credits
Het BIG BANG Festival is een project van Zonzo Compagnie in coproductie met Bozar- met de steun van Klara, Vlaanderen en het Creative Europe Programme van de Europese Unie.
Coproductie: BOZAR & Zonzo compagnie
In samenwerking met: VGC, Jeugd en Muziek Brussel, Jeunesses Musicales de Bruxelles
BIG BANG Brussels 2022 | BIG BANG Festival